החיים על פי אווה

סיפור התבגרותה של נערה מיוחדת

קוד הטמעה לקליפתיעודי משפחה

אווה היא תיכוניסטית כריזמטית המתגוררת עם אמה – עוזרת גננת קשת יום – ועם אחותה הקטנה. הן מתמודדות באומץ עם מציאות חיים קשה ולא מפרגנת, אינן מוותרות על אף חלום ועומדות בנחישות על זכויותיהן.
במאי: אמיר הר גיל


הסרט עוסק בתפקיד המעצים שיש לחינוך, לביה'ס, למורים, למנהל, בחייה של אווה ושל אחיה. אשמח להקרינו לסטודנטים'.
ד'ר אביבה סלע, מכללת אורנים

העוני מבעד לעיניה של נערה מתבגרת. אווה היא נערה בת שבע-עשרה משכונת מצוקה בדרום תל-אביב. אביה של אווה עזב את המשפחה כשאווה הייתה תינוקת. מאז, מגדלת האם לבדה את אווה ואת שני אחיה: איציק, הנמצא בשירות צבאי קרבי; ושריי, שהסרט מלווה את ההכנות למסיבת בת-המצווה שלה.
המציאות הכלכלית של המשפחה הינה קשה ביותר. האם עובדת מדי יום שעות ארוכות במספר עבודות כדי לפרנס את המשפחה.
אווה נרתמת לעזרת המשפחה בכל דרך אפשרית, החל משלל עבודות שהיא לוקחת על עצמה ועד לניהול השוטף של משק הבית.
אווה לומדת במסגרת תכנית אינטגרציה בבית-ספר יוקרתי בתל-אביב, שם היא מתמודדת מדי יום עם הפערים הכלכליים בינה לבין חבריה לכיתה.
הסרט מלווה את אווה במהלך חיי היומיום שלה, שאת חלקם מתעדת אווה בעצמה במצלמתה. בזכות חשיפה אינטימית זו, אנו עדים לשותפות הפעילה של אווה בחיי משפחתה ולניסיונותיה לפרוץ את מעגל הדעות הקדומות הסובב אותה. בין לבין, מנסה אווה לנהל אורח-חיים רגיל של נערה מתבגרת, העוסקת באהבה ובלימודים ובהוצאת רישיון נהיגה.
למרות נסיבות חייה הקשות, משקיפה אווה על המציאות בהומור ובחכמה. היא מתנהלת בחיים בביטחון עצמי, בשמחה ובחום. אי-אפשר שלא להתאהב בדמותה של אווה.
מאחורי דמותה המרשימה של אווה ניצבת דמותה המרשימה-לא-פחות של האם. אמה של אווה, דור שני למעגל העוני, מלמדת את ילדיה להסתפק במה שידם משגת ולהודות על המעט שיש להם. זוהי אם חמה, אוהבת ומקבלת, שלא חוסכת מילדיה את קשיי החיים, אך מאמינה ביכולתם להתמודד עימם.
למרות העוני, זהו סרט על עושר רוחני. למרות הנטישה של האב, זהו סרט על משפחה מלוכדת ואוהבת. למרות הכאב, זהו סרט מלא שמחת-חיים והומור. למרות הקושי, זהו סרט אופטימי, מלא תקווה ואמונה שניתן לצאת ממעגל העוני.

לקריאת תגובות מרגשות של תלמידים לחצו כאן

הסרט נבחר להיות חלק מתכנית הלימודים במגמות תקשורת בבתי ספר תיכוניים.

מקליט: גילי פרחי
עורכת: אורטל בובר

במאי הסרט, ד'ר אמיר הר-גיל
במאי סרטים תיעודיים ומרצה בכיר במכללה האקדמית נתניה, באוניברסיטת חיפה ובאוניברסיטת תל אביב. סרטיו עוסקים במגוון נושאים חברתיים ואנושיים בישראל הכוללים בין היתר את פערים בחברה הישראלית, הסכסוך הישראלי פלשתיני, מגזרים שונים בחברה הישראלית, הקיבוץ ועוד.
ד'ר הרגיל זכה בפרסים רבים, ביניהם פרס חביב הקהל עבור הסרט 'הכשרון לחיות' בפסטיבל Reel to Real בארה'ב, שגם היה בין 5 המועמדים הסופיים לפרס אופיר (האוסקר הישראלי). סרטו 'החיים על פי אווה' הוא חלק מתכנית הלימודים לתיכון של משרד החינוך בתקשורת; סרטו 'לכודים' זכה בפרס ראשון בפסטיבל דוקו-נגה לסרטים תיעודיים.

הסרט עוסק בתפקיד המעצים שיש לחינוך, לביה'ס, למורים ולמנהל, בחייה של אווה ושל אחיה

במאי: אמיר הר גיל

מפיק: אודי קלינסקי, פרו-ויד

צילום: נילי אצלן

צקליט: גילי פרחי

עורכת: מיטל בובר

הפריט כבר התווסף


מסלול של כבר קיים בסל הקניות שלך!

לחצו על המשך כדי להחליף את מסלול הרכישה.

Watch Full Movie - החיים על פי אווה

סרטים שאולי תאהבו:

loader